Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót

Indulás: 2010-05-18

Partnerek:

10 UK Santander British Grand Prix Brit Nagydíj Silverstone Circuit Silverstone július 11. 13:00 12:00 14:00

Hírek
Hírek : Nem visz komoly újításokat Silverstone-ba a Red Bull

Nem visz komoly újításokat Silverstone-ba a Red Bull

2010.07.02. 11:23

A konstruktőri bajnokság második helyén álló Red Bull Racing nem vet be jelentős fejlesztéseket a szezon következő futamán, a Brit Nagydíjon, közölte a csapat technikai igazgatója. Adrian Newey kíváncsian várja, hogyan alakulnak majd az erőviszonyok Silverstone-ban, ahol 2009-ben nem volt ellenfele az energiaital-gyári csapatnak, idén azonban már átépített pályán versenyeznek, és a McLaren is számos újítással készül hazai futamára.

Az Európa Nagydíj időmérőjén domináló, és a futamon győzedelmeskedő istállónál csak kisebb módosításokat hajtanak végre az RB6-os kódjelű versenyautón. "Az első és a hátsó légterelőkön változtatunk némileg. Valenciában átdolgozott diffúzort használtunk és frissítettük az F-csatornát is, amelyek jól működtek, a csapat pedig hihetetlenül keményen dolgozott"- idézi Neweyt az autosport.com.A brit szakember már várja, hogy végre élesben is kipróbálhassák az átépített silverstone-i pályát, amelyet a gyorsaságimotoros-világbajnokság szereplői már megtehettek és pozitív tapasztalatokat szereztek.

A Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner nagy csatára számít a Brit Nagydíjon és egyáltalán nem téveszti meg a tavalyi évben elért kettős győzelem és a jó valenciai szereplés. A harminchat éves brit szerint az élmezőnyhöz tartozó csapatok mindegyike kemény ellenfél lesz.

"Nem becsüljük le a Ferrarit és a McLarent, és biztos vagyok benne, hogy a Mercedes is visszavágásra készül. Hosszú még a bajnokság, féltávnál sem járunk"- fogalmazott a csapatfőnök, aki úgy véli, semmilyen következtetést nem lehet levonni az előző futamon mutatott formából.

"Valencia elméletileg a McLarennek kedvezett, de mi nagyon jól teljesítettünk. Silverstone és az elkövetkező néhány pálya olyan, amelyek remélhetőleg kedveznek az autónknak"- bizakodott Christian Horner.